Co możesz zrobić?

Co możesz zrobić?

Jeśli chcesz nam pomóc w dążeniu do świata, w którym jest mniej szowinizmu gatunkowego i cierpienia, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić:

  • Dowiedz się jak najwięcej o szowinizmie gatunkowym, będącym rodzajem dyskryminacji, za sprawą której wiele zwierząt bardzo cierpi tylko dlatego, że nie należą do naszego gatunku i którym z tego powodu dzieje się ogromna krzywda. Dowiedz się jak ten szowinizm negatywnie wpływa na życie zarówno zwierząt domowych jak i dzikich.
  • Pracuj dla organizacji walczących przeciwko dyskryminacji gatunkowej, gdyż w ten sposób przyczynisz się do uczynienia świata lepszym. Wspieramy inne organizacje sprzeciwiające się szowinizmowi gatunkowemu.
  • Wybierz wegańskie jedzenie i ubrania, unikaj także produktów pochodzenia zwierzęcego. Weganizm oznacza rozpoczęcie życia i odżywiania się bez dyskryminacji innych zwierząt które, tak jak my, są zdolne do doświadczania cierpienia i pozytywnych rzeczy w swoim życiu. Hodowla innych zwierząt, zdolnych odczuwać wrażenia, na potrzeby produkcji żywności i odzieży jest możliwa tylko w świecie, w którym dyskryminacja wobec zwierząt jest głęboko osadzona w społecznych wartościach. Żyjąc zgodnie z wartościami sprzeciwiającymi się dyskrymianacji gatunkowej będziesz kładł podwaliny pod bardziej sprawiedliwe społeczeństwo, które daży zwierzęta pełnym szacunkiem.

Możesz nam również pomóc w postaci darowizny.